Galeco łamie stereotypy w branży rynnowo-dachowej
Istnieją takie branże, które są ściśle kojarzone z mężczyznami. Branża dachowa jest jedną z nich. Jednak w tej kwestii zaczyna się to zmieniać i coraz częściej jej szeregi zasilają kobiety. Udowadniają one w obliczu powszechnych stereotypów, że sprawdzają się tu równie dobrze, jak mężczyźni.
2024-03-25, 10:44

W sektorze jakim jest dekarstwo, jest miejsce dla kobiecej energii.  Kompetencje, doświadczenie i wiedza techniczna nie jest tylko domeną mężczyzn.  

Na dachu

— Młodym kobietom, które rozważają karierę w branży dekarskiej radzę nie bać się wyzwań — mówi Anita Koniecko, kobieta z pasją do dekarstwa — Inwestujcie w swoją edukację, zdobywajcie doświadczenie praktyczne i nie wahajcie się eksponować swoich umiejętności — dodaje.                                                                                          

Anita wie, co mówi, ponieważ sama podjęła wyzwanie w tej branży zaczynając pracę jako kierownik hurtowni dachowej, ale też specjalista ds. sprzedaży. Żeby wiedzę przełożyć na praktykę, podejmuje wyzwania i wchodzi na dachy zaprzyjaźnionych dekarzy, pracując na równi z resztą ekipy. — W obliczu stereotypów płciowych w branży, moją strategią jest publiczne eksponowanie swoich osiągnięć, by udowodnić, że kobiety są równie kompetentne, jak mężczyźni — dodaje. Anita chce, by obraz kobiet w dziedzinie dekarstwa się zmienił, a kobiety nie bały się budować swojej ścieżki kariery w tym obszarze.                                

Dba o to także jej koleżanka po fachu. — Od małego bliżej mi było do pomagania tacie na dachu niż mamie w kuchni — mówi Kinga Kopecka — Na początku pracowałam w korporacji, ale po jakimś czasie taka praca mnie znużyła. Chciałam spróbować swoich sił na dachu, w towarzystwie taty i młodszego brata. Dziś uczy mnie mój młodszy brat, bo ma znacznie większe doświadczenie, ale praca dekarza daje mi ogromną satysfakcję. Lubię widzieć jej efekty — dodaje. 

                         

Zarządzanie produkcją

Podobne zdanie jak Anita ma Katarzyna Korbut, która jest kierownikiem produkcji rynien PVC w fabryce Galeco. 

— Praca przy produkcji w przetwórstwie tworzyw sztucznych, daje ogromne możliwości poszerzania wiedzy technologicznej, współpracy z ludźmi z bogatym doświadczeniem oraz do uczestnictwa w wydarzeniach branżowych – zapewnia. Kasia ceni nowe wyzwania i brak monotonii, które w zarządzaniu obszarem produkcyjnym są na porządku dziennym. — Takimi aspektami kierowałam się, wybierając kierunek kształcenia i sukcesywnie dążyłam do objęcia stanowiska kierowniczego — podkreśla. 

Jak sama mówi, kobiety w tej branży to niestety wciąż rzadkość, jednak jak podkreśla, w przypadku Galeco jest duża otwartość na to, by stwarzać kobietom szanse na wykazanie się przy stanowiskach technicznych. 

To pokazuje, że płeć nie ma znaczenia, a najważniejsze są predyspozycje, umiejętności i chęć realizowania postawionych sobie celów.   

Praca na produkcji      

Oprócz kierowniczych stanowisk w branży dachowej jest również miejsce dla kobiet przy produkcji. Ich dobra organizacja i cierpliwość niejednokrotnie udowadniają, że doskonale sprawdzają się także w pracy przy linii produkcyjnej. Jedną z nich jest Maria Kowalska, która pracuje w fabryce Galeco. — Myślę, że obecność kobiet w tej branży mobilizuje mężczyzn do utrzymania większego porządku i dokładności, co pomaga w zapewnieniu lepszej jakości oraz milszej atmosfery z zespole — stwierdza. 

Marię do podjęcia pracy w branży rynnowo-dekarskiej skłoniła praca zmianowa, która ułatwiła jej opiekę nad dziećmi. Galeco wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet, umożliwiając im godzenie kariery zawodowej z byciem mamą. — Dzięki temu moja trójka dzieci miała dobrze zorganizowany czas i życie rodzinne — podkreśla. 

Jak widać, kobiety świetnie się odnajdują i sprawdzają nawet w sektorach gdzie większość stanowią mężczyźni. Branża dachowa jest tego najlepszym przykładem. 

KONTAKT / AUTOR
Marta Dudzińska
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.