Jak integrować systemy rynnowe z różnymi stylami budynków?
Systemy rynnowe, mimo że są przede wszystkim praktycznym wykończeniem domu, mają również ogromny wpływ na estetykę budynku. Na rynku jest wiele rozwiązań, które zapewnią odpowiedni styl obiektom tak mieszkalnym, jak i usługowym. Jaki system wybrać? Jaki design będzie najlepszy? Podpowiadają eksperci Galeco.
2024-03-07, 11:24

Najbardziej tradycyjne są rynny półokrągłe. Są one powszechnie stosowane w budownictwie klasycznym. Zarówno w budynkach jednorodzinnych, jak i wielopiętrowych budynkach mieszkalnych, budynkach przemysłowych, biurowcach, centrach handlowych oraz innych obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej. Rynny półokrągłe są wybierane zazwyczaj ze względu na swoją prostotę montażu oraz skuteczność. A także ze względu na swoją minimalistyczną estetykę. 

Do takiego tradycyjnego budownictwa polecamy rynny stalowe Galeco STAL, stworzone z wysokiej jakości stali lub Galeco PVC, z wytrzymałego surowca odpornego na warunki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne. Głębokie z charakterystycznym wywinięciem brzegów do wewnątrz będą świetnie się prezentować na klasycznych budynkach — zarówno nowych, jak i odrestaurowanych. 

Trendy jednak ulegają zmianom architektonicznym, design coraz częściej zaskakuje, dlatego w ostatnim czasie zainteresowaniem cieszą się również rynny kwadratowe. Jest to ukłon w stronę nowoczesnego budownictwa. Ceni się w nim prostotę, stonowane kolory, minimalizm, duże przeszklenia i geometrię. Systemy kwadratowe będą idealne dla wielbicieli oryginalnych zdobień budynków i modernistycznej architektury. 

To dla nich został stworzony system rynnowy Galeco STAL². Idealnie komponuje się z bryłą budynku, a jego wysokiej jakości stal, została uformowana w kwadratowy kształt. Drugą propozycją jest Galeco PVC², w którym zastosowany został surowiec PVC do wykreowania kwadratowego profilu rynny.

Kolor rynien — jak dopasować go do dachu i elewacji?

Oprócz kształtu rynien bardzo istotny jest ich kolor. Na szczęście rynek oferuje duży wybór różnorodnych odcieni. Czerń, antracyt, grafit to barwy bardzo popularne w nowoczesnej architekturze. Tradycyjne budynki zdobią brązy, odcienie ceglane i miedziane. W ofercie Galeco znajdziesz nawet niezwykle stylowy, system rynnowy w kolorze srebrnym —  Galeco LUXOCYNK. 

To jaki kolor orynnowania będzie pasował do budynku, zależy w dużej mierze od kolorystyki dachu i elewacji. Choć gdy się chce zaskakiwać i lubi się nieoczywiste zastosowania, kolory można mieszać. Jednolite barwy zaś sprawdzą się, gdy preferujesz bezpieczne opcje i minimalizm. 

Materiał na rynny — jak wybrać?

Decydując się na wybór systemu rynnowego, zwraca się uwagę także na trwałość, aby początkowy efekt estetyczny, zachować jak najdłużej. W tym aspekcie prym wiodą rynny stalowe. Mają nowoczesny wygląd, świetnie się prezentują na modernistycznych budynkach i pięknie połyskują. Rynny PVC również mogą nadać budynkowi eleganckiego wyglądu i designu. Szczególnie że te tworzone przez Galeco, wykazują się wysoką odpornością na promieniowanie UV, dzięki czemu dłużej zachowują naturalny kolor. 

System rynnowy to nie tylko funkcjonalność, trwałość i skuteczne odprowadzanie wody. Dobrze zintegrowany ze stylem budynku sprawia, że nabierze on charakteru, a jego wygląd będzie cieszył oko. W ofercie Galeco znajdziesz wiele rozwiązań, dzięki którym zrealizujesz każdy projekt i uzyskasz upragniony efekt.

KONTAKT / AUTOR
Marta Dudzińska
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.