Rynny ukryte — w jakich projektach architektonicznych sprawdzą się najlepiej?
Do których projektów idealnie sprawdzą się rynny ukryte i jakie korzyści przyniesie ich wybór? Przyjrzyjmy się trendom w architekturze budowlanej oraz sprawdźmy, jak wpisują się w nie systemy rynnowe. Wszystko by ułatwić Ci decyzję związaną z budową Twojego domu. Dowiedz się więcej od ekspertów Galeco!
2024-07-19, 12:00

Obecne trendy architektoniczne, skupiają się na ekologii oraz nowoczesnych rozwiązaniach systemowych, które upraszczają budowę domu. Do tego coraz częściej spotykane są również modułowe czy też elastyczne metody planowania budynków mieszkalnych, w celu ułatwienia późniejszego regularnego korzystania i serwisowania ich przez mieszkańców.

Jeśli chodzi o estetykę, nieustająco króluje minimalizm. Przestronne pomieszczenia, wypełnione są naturalnym światłem, dzięki dużym oknom czy tarasom. Do tego modne są podstawowe barwy i monochromatyczne rozwiązania. Nie ma tu jednak mowy o nudzie! Budynki są urozmaicane nieregularnymi, ciekawymi kształtami, nadającymi bryle oryginalnego i niepowtarzalnego charakteru. 

Rynny ukryte wpisujące się w trendy 

Jednym z minimalistycznych rozwiązań budowlanych z całą pewnością są rynny ukryte. Pasują przede wszystkim do nowoczesnych projektów, o jednolitej bryle i prostych liniach. Dzięki temu, że ich nie widać, architekt może dowolnie kształtować estetykę budynku, dodawać do niej ciekawe wykończenia lub pozostawić w najbardziej surowej formie. To sprawia, że model domu staje się ponadczasowy i szybko nie znudzi się domownikom. Z pewnością rynny ukryte są także satysfakcjonującym rozwiązaniem dla designerów, którym zależy na jak najlepszej jakości wykończenia budynku.

DACHRYNNA w nowoczesnych projektach 

W ofercie marki Galeco znajdują się dwa typy rynien ukrytych — Galeco BEZOKAPOWY oraz DACHRYNNA. Jest to innowacyjny i zintegrowany system dachowy 2w1, który łączy panel na rąbek z systemem rynnowym ukrytym w jego strukturze i elewacji budynku. Idealne dopasowanie dachu i rynny pozwala na uzyskanie jednolitej bryły budowli, w modnym obecnie minimalistycznym stylu.

To, czym jeszcze wyróżnia się system DACHRYNNA to także swobodna cyrkulacja powietrza, bezpieczeństwo użytkowania i długowieczność modelu. A także wpisujący się w ekologiczny trend materiał, z którego została wykonana rynna ukryta. To skandynawska stal GreenCoat® Pural BT, która zawiera bazującą na biotechnologii powłokę. Do jej produkcji zastosowano specjalny szwedzki olej rzepakowy, zamiast składników ropopochodnych, które są niezdrowe dla środowiska.

Rynny ukryte — do jakiego projektu? 

Przyglądając się rozwiązaniom technicznym, system Galeco DACHRYNNA jest idealnie dopasowany do każdego rodzaju budynku z dachem skośnym dwuspadowym. Sprawdza się też świetnie zarówno w domach z okapem, jak i bez okapu. Z punktu widzenia architektonicznego czy dekarskiego jest to bardzo wygodny i uniwersalny system. Jego montaż jest niezwykle prosty, co ułatwia proces budowy i wpisuje się w trend innowacyjnych i technologicznych rozwiązań budowlanych.  



KONTAKT / AUTOR
Marta Dudzińska
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.